معرفی تعدادی از کشورهای جهان که براساس ویژگی هایشان نسبت به سایر کشور ها برای مهاجرت ایرانیان مناسب تر هستند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت بپردازیم تا اگر هنوز نمی‌دانید که کجا بروید، بتوانید بهتر درباره مقصد مهاجرت خود تصمیم بگیرید:

 

مهاجرت به سوئد


کشور سوئد تقریبا در تمامی شاخص‌های کیفیت زندگی در تمامی لیست‌های معتبر، صاحب بالاترین جایگاه است. از این رو نه تنها برای مهاجران بلکه برای همه‌ی انسان‌های کره‌ی زمین کشور مناسبی برای زندگی است. طبق OECD (سازمان همکاری اقتصادی و توسعه) کشور سوئد در بیشتر معیارها در بالاترین جایگاه در دنیا قراردارد. کیفیت بالای تحصیل و تعداد بالای افراد با تحصیلات، بالا بودن استانداردهای زندگی، خدمات رفاهی و اجتماعی بی‌نظیر و بالا بودن متوسط درآمد مردم در این کشور، هزینه‌های بالای زندگی در کشور سوئد را توجیه میکند. یک ویژگی که می‌تواند برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند جلب توجه کند، جامعه‌ی بزرگی از ایرانیان است که در این کشور تحصیل و زندگی می‌کنند.


کشور سوئد

 

مهاجرت به کانادا


کانادا  یک پناهگاه  امن برای بسیاری از مهاجران است. این کشور یکی از دوست‌دارترین کشورها برای مهاجرت در جهان است و از طرف سازمان ملل به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته شده است.  کشور کانادا  از نظر منابع طبیعی و نفتی غنی است و برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان را در اختیار دارد. این کشور از میزان جرم و خشونت پایین و سطح زندگی بالایی برخوردار است. همه این نکات آن را به یک مقصد مطلوب برای مهاجرت تبدیل کرده است. بازار کار خوب، اقتصاد رو به رشد و دانشگاه‌های سطح بالا شرایط مناسبی برای زندگی و کار و تحصیل در این کشور ایجاد کرده است. نکته ای که باعث می‌شود این کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان به شمار بیاید،  تعداد بسیار زیاد ایرانیانی است که در این کشور به تحصیل،کار و زندگی مشغول هستند.

بیشتر بخوانید:

کدام شهر کانادا برای زندگی بهتر است؟

دانشگاه های برتر کانادا

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 

کانادا

 

مهاجرت به آلمان


آلمان به عنوان قطب اقتصادی اروپا در نظر گرفته می‌شود. آلمان پرجمعیت‌ترین کشور در اتحادیه اروپا است و یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را در اختیار دارد. فرصت‌های کاری موجود در آلمان و تقاضای بالا کشور آلمان برای نیروی ماهر فرصت‌های بسیار مناسبی را برای مهاجران ایجاد کرده است.  از سال 2015، آلمان بیش از 2.5 میلیون  مهاجر را دریافت کرده است.

همچنین کیفیت زندگی بالا و تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان یکی دیگر از دلایل مناسب بودن این کشور برای مهاجرت ایرانیان می‌باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که دانستن زبان آلمانی یکی از شرایطی است که برای زندگی، تحصیل، کار پیدا کردن و به طور کلی مهاجرت به آلمان بسیار مهم می‌باشد که در صورت بلد نبودن زبان آلمانی مسیر مهاجرت به آلمان دشوارتر می‌شود.

 

آلمان

 

مهاجرت به استرالیا

استرالیا، با اقامت حدود 23.7 میلیون نفر، یک کشور ثروتمند با حضور عمده در سازمان‌های بین‌المللی، حقوق شهروندی محکم، فرصتی برای کارآفرینان، ثبات اقتصادی و یک بخش بزرگ خدمات عمومی است. علاوه بر دسترسی شغلی، استرالیا دارای جمعیت عظیمی از انگلیسی زبان، محیط امن و سطح بالایی از خوشبختی در بین شهروندان خود است. اقتصاد پویا و پر‌رونق، تنوع نژادی و قومی، دانشگاه‌های با کیفیت و با امکانات زیاد، امنیت و کیفیت بالای زندگی و زبان انگلیسی که زبان رسمی این کشور است از ویژگی‌های استرالیا برای مهاجرت ایرانیان و سایر مردم است.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی آدلاید، شهر به صرفه استرالیا

سیدنی،پنجمین شهر زیبای جهان

کانبرا (Canberra) - یک شهر برای فردا

اطلاعات در مورد گلدکست استرالیا

 

یک نکته بسیار ویژه درمورد این کشور این است که بیشترین تمرکز اقتصادی استرالیا در ۵۰ سال گذشته بر روی توسعه بخش معدن و کشاورزی در کنار بخشهای تولید و خدمات در منطقه شرق آسیا بوده است.

 

استرالیا

 

مهاجرت به هلند

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل اقتصاد پایدار دارای کمترین نرخ بیکاری در اروپا می باشد . این کشور دارای نرخ مالیات پایین است و همین امر سبب مهاجرت افراد جویای کار به این کشور شده و هلند را به یکی از قطب‌های کاری تبدیل کرده است در کنار این سطح کیفیت پزشکی و درمان در  کشور هلند استاندارد بسیار بالایی دارد. بیشتر مردم با اینکه به زبان رسمی کشور خود یعنی زبان هلندی تعصب دارند اما به علت وجود توریست‌های زیاد در این کشور عمدتا به زبان انگلیسی مسلط هستند که این یک ویژگی بسیار خوب برای مهاجران است. همچنین به علت اقتصاد امن و قدرتمند کشور هلند، یک گزینه‌ی مناسب برای سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی است. بیشترین عیب و ایراد درمورد کشور هلند بالا بودن هزینه‌های زندگی در این کشور است، در صورتی که هزینه برای فرد مشکل و مسئله نباشد هلند یک مقصد ایده آل برای مهاجرت ایرانیان است.

 

هلند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید.

 

بیشتر بخوانید:

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

علت مهاجرت دانشجویان

پیشنهاد سردبیر زانکو