eta چیست؟

بیشتر اتباع خارجی برای وآن که وارد کشود کانادا شوند ملزمند که ویزای معتبری در اختیارشان باشد. با این حال، شهروندان برخی از کشورها نیازی به دریافت ویزا ندارند. به این کشورها به اصطلاح “کشورهای معاف از ویزا” می‌گویند. دولت کانادا در سال 2016 شرط جدیدی را برای اتباع کشورهای معاف از ویزا جهت مسافرت هوایی و ورود به خاک این کشور معرفی کرد. در قانون جدید، این افراد باید از مجوز الکترونیکی سفر (eTA) برخوردار باشند.

eta چیست؟

سیستم جدید درخواست مجوز ورود الکترونیکی (eta) ازتاریخ 29 سپتامبر 2016 برای مسافر‌انی که نیاز به گرفتن ویزا از کانادا ندارند، اجباری شد.

این سیستم جدید برای اشخاصی اجباری شد  که شهروند کشور‌هایی هستند که نیاز به گرفتن مجوز ورود به خاک کانادا را ندارند. این مسافرین فقط در صورت ورود به کانادا از طریق مرز‌های هوایی ملزم به گرفتن مجوز ورود الکترونیکی(eta)، حداقل یک روز پیش از پرواز می‌باشند. به منظور حفاظت امنیتی بیشتر و کنترل دقیق‌تر رفت‌وآمد مسافرین به خاک کانادا اداره مهاجرت و شهروندی باید اطلاعات شخصیِ مسافرین را قبل از ورود به مرزهای هوایی این کشور کاملا در اختیار داشته باشد تا در‌صورت نیاز از این اطلاعات به‌ منظور جلوگیری از ورود بعضی افراد استفاده کند. پیش از این، اطلاعات مسافرین صرفا از طریق آژانس‌های هواپیمایی و یا کارفرمایان و برخی از سازمان‌ها می‌توانست در اختیار مامورین مرزی قرار‌گیرد که در خیلی از موارد این اطلاعات به ‌شدت ناقص بودند.

 

eta چیست؟

بیشتر بخوانید:

روش مهاجرت

مسافرینی که به کانادا می‌روند ممکن است از شخص سومی برای تکمیل‌ کردن درخواست مجوز ورود الکترونیکی (eta) خود مثل آژانس‌های هواپیمایی کمک بگیرند. با ‌این که شخص ثالث و یا وکیل مهاجرتی با انتخاب خود شخص، فرم درخواست مجوز ورود الکترونیکی(eta) را تکمیل خواهد کرد و شخص درخواست کننده موظف و مسئول است اطلاعات صحیح و دقیق خود را برای تکمیل فرم در اختیار شخص ثالث قرار دهد، ولی پیشنهاد می‌شود که این فرم فقط به وسیله شخص مسافر تکمیل شود.

با ورود اطلاعات نادرست در فرم درخواست مجوز ورود الکترونیکی (eta)، مسافرین ممکن است متهم به دادن اطلاعات غلط شوند. این مشکل می‌تواند سبب منع ورود برای سفر و یا حتی در بعضی موارد باعث ممنوعیت ورود آن‌ها به کانادا برای طولانی مدت شود.

این اشخاص ثالث یا شرکت‌ها ممکن است فکر کنند که با ارائه این سرویس باعث تسهیلاتی برای مسافرین و یا حتی جذب مشتریان بیشتر شوند، در صورتی که ممکن است ناخواسته شانس ورود و پذیرش مسافرین در مرز را کاهش دهند. به عنوان مثال، اگر شخصی ( که تکمیل فرم درخواست eta خود را به اشخاص ثالث سپرده است) به صورت ناخواسته متهم به یک محکومیت کیفری در گذشته شده باشد و شخص ثالث از این سابقه کیفری بی‌اطلاع باشد و یا اطلاعات ناقصی داشته باشد، ناخواسته امکان درج اطلاعات غلط در پرسش نامه مطرح خواهد شد. این موضوع می تواند از طرف مامورین مرزی کانادا به منزله ارائه اطلاعات نادرست به منظور گمراه کردن مسئولین و افسران مرزی محسوب شود و منجر به جلوگیری از ورود مسافر به خاک کانادا گردد.

 

بیشتر بخوانید:

وقت سفارت کانادا

مجوز ورود الکترونیکی eta چیست؟

هدف از سیستم جدید درخواست مجوز ورود الکترونیکی (eta) به صورت آنلاین، کاهش نگرانی مسافرین برای سفر و هم‌چنین برقراری امنیت در مرز‌‌های کانادا در نظر گرفته شده است. این فرم آنلاین شامل سؤالاتی مثل سوابق کیفری، پزشکی وعلت و مدت اقامت موقت در کانادا است.

مجوز ورود الکترونیکی eta چیست؟

از تاریخ 29 سپتامبر 2016، مسافرینی که نیاز به ویزا قبل از ورود به کانادا را ندارند، و قصد سفر به کانادا را از طریق هوایی چه به صورت توریستی و چه به صورت ترانزیت دارند، نیاز به گرفتن مجوز ورود الکترونیکی (eta) قبل از سوار شدن به هواپیما دارند، به جز شهروندان امریکا و اشخاصی که دارای ویزای معتبر کانادایی هستند. تا 29 سپتامبر 2016، مسافرینی که دارای مجوز ورود الکترونیکی نبودند، ولی مدارک مسافرتی مناسب مانند پاسپورت معتبر خود را به همراه داشتند، می‌توانستند به کانادا سفر کنند.

مسافرین چه مدارکی را نیاز دارند؟

متقاضی برای تکمیل فرم آنلاین درخواست مجوز ورود (eta)، به موارد زیر نیاز دارد: • پاسپورت معتبر از کشور‌هایی که نیاز به گرفتن ویزا برای ورود به کانادا ندارند. • کارت اعتباری بانکی برای پرداخت 7$ دلار کانادا • آدرس ایمیل معتبر • دسترسی به اینترنت و مدت زمان کوتاهی جهت تکمیل فرم•هزینه 7 دلار کانادا برای بررسی اطلاعات فرد مورد نیاز است.

در بیشتر مواقع، مجوز ورود الکتریکی (eta) بعد از گذشت چند دقیقه از تکمیل درخواست به صورت الکترونیکی با پاسپورت شخص مرتبط می‌گردد. این مجوز برای مدت 5 سال از تاریخی که برای متقاضی صادر می‌شود اعتبار دارد. مدت تاریخ اعتبار می‌تواند با توجه به هریک از تاریخ‌های زیر کوتا ه تر از 5 سال در نظر گرفته شود:

•تاریخ انقضا پاسپورت معتبر شخص

•تاریخ لغو مجوز درخواست ورود الکترونیکی

•تاریخ صدور مجوز جدید درخواست ورود الکترونیکی.

مجوز ورود الکترونیکی (eta) متقاضی شامل نام، تاریخ و محل تولد، جنس، آدرس، ملیت، واطلاعات مربوط به پاسپورت متقاضی می‌باشد. اگر متقاضی به علت ناتوانی جسمی و یا روحی قادر به کامل کردن فرم به صورت الکترونیکی نباشد، فرم مورد نظر می‌تواند به صورت دستی تکمیل و ارسال شود.‌‌ 

مدارک مورد نیاز برای eta

شرایط دریافت مجوز الکترونیکی (eta) سفر به کانادا

  • دارا بودن اصل پاسپورت

  • برخورداری از سلامت کامل

  • نداشتن سابقه کیفری متقاعد کردن افسر مهاجرت متقاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر این که شما دارای وابستگی کاری، مالی و خانوادگی هستید و قصد برگشتن به کشور محل زندگی را دارید. 

  • متقاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر این که در پایان سفر حتما کانادا را ترک خواهید کرد و توانایی پوشش مخارج سفر خود را در مدت زمان اقامت در کانادا دارید. میزان تمکن مالی مورد نیاز به شرایط متفاوتی بستگی دارد، مانند مدت زمان و محل اقامت در کانادا (اقامت در هتل اقامت یا منزل اقوام و یا دوستان)

 

مدت زمان اعتبار مجوز الکترونیکی

مدت اعتبار این مجوز 5 سال یا به مدت اعتبار پاسپورت می‌باشد. این مجوز معمولا طی چند ساعت و یا حداکثر تا 72 ساعت صادر می‌گردد. لطفا توجه داشته باشید که اشخاصی که دارای گرین کارت آمریکا می‌باشند نیز برای سفر هوایی به کانادا نیاز به اخذ این مجوز دارند، ولی اشخاصی که دارای ویزای معتبر کانادا می‌باشند (ویزیتوری، کاری یا تحصیلی) نیازی به اخذ هیچ مجوز دیگری ندارند و با همان ویزا می‌توانند به کانادا سفر کنند.

 

سفر از ایالات متحده به کانادا

همان‌طور که گفته شد، شهروندان ایالات متحده از شرط همراه داشتن مجوز الکترونیکی سفر کانادا نیز معاف می‌باشند. بنابراین، شهروندان این کشور در هر نوع سفری به کانادا (زمینی، دریایی یا هوایی) تنها به یک پاسپورت معتبر نیاز دارند.

اشخاص دارنده گرین کارت یا اشخاصی که مجوز اقامت دائم ایالات متحده را دارند (بدون در نظر گرفتن کشوری که شهروند آن هستند)، از ارائه ویزای توریستی کانادا معاف می‌باشند. با این حال، این اشخاص در زمان مسافرت هوایی به کانادا باید مجوز الکترونیکی سفر، گرین کارت معتبر و پاسپورت معتبر را به همراه خود داشته باشند.

سفر از ایالات متحده به کانادا

بعضی اشخاص ممکن است تابعیت دوگانه کانادایی و آمریکایی داشته باشند. این افراد در هنگام سفر به کانادا می‌توانند با ارائه یکی از پاسپورت‌های کانادایی یا آمریکایی خود وارد خاک این کشور شوند.

بعضی اشخاص تابعیت دوگانه کانادا و کشوری دیگر (به جز ایالات متحده) را دارند. این اشخاص برای مسافرت هوایی به کانادا نیاز به استفاده از پاسپورت کانادایی خود دارند.

 

بیشتر بخوانید:

زندگی در کانادا

تابعیت آمریکا

دعوت‌نامه کانادا

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم، شما می‌توانید با تماس با شماره 02122226480 از مشاوره ما بهره‌مند شوید.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو