کالج دولتی ونکوور یا Vancouver Community Collegeواقع در قلب شهر ونکوور، سالانه بالغ بر 15000 دانشجو را به تجربه دنیای واقعی، آموزش های مربوطه و آمادگی کامل برای نیروی کار رقابتی دعوت و از آنها استقبال می‌کند. کالج دولتی ونکوور آموزش‌های خلاقانه و آگاهانه‌ای را در زمینه‌های مختلف حرفه‌ای از جمله هنرهای آشپزی، تجارت، طراحی، علوم بهداشتی، هتلداری، تجارت حمل و نقل و موسیقی ارائه می دهد. مدارک و گواهی‌هایی که این دانشگاه ارائه می‌دهد شامل مدارک کارشناسی، دیپلما، سرتیفیکیت کارآموزی می باشد..


کالج دولتی ونکوور یا  Vancouver Community Collegeواقع در قلب شهر ونکوور، سالانه بالغ بر 15000 دانشجو را به تجربه دنیای واقعی، آموزش های مربوطه و آمادگی کامل برای نیروی کار رقابتی دعوت و از آنها استقبال می‌کند.

 

کالج دولتی یا Community College چیست؟

بطور کلی برخی از کالج‌های کانادا توسط استان‌های آن پشتیبانی مالی می‌شوند. به این دسته از کالج‌ها که با بودجه دولتی به فعالیت می‌پردازند به اصطلاح کالج دولتی یا community college گفته می‌شود. بودجه کالج‌های دولتی عمدتا ازسوی دولت فدرال کانادا تامین می‌شود و در نتیجه هزینه‌های تحصیلی کمتری به نسبت کالج های خصوصی دارند.
همچنین کالج‌ها در کانادا اغلب به موسسات برگزارکننده دوره‌های آموزشی، فنی و حرفه‌ای، هنری و علمی اطلاق می‌شوند و اغلب به اندازه دانشگاه‌ها مستقل نیستند.

 

رنکینگ کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)

رتبه ی7351 ام جهان در سیستم رتبه بندی Web of Universitiesسال 2017
رتبه 117 ام کشور کانادا در سیستم رتبه بندی Web of Universitiesسال 2017

 

شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)

•    مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی مورد تایید کشور کانادا
•    ارسال رزومه
•    اثبات مهارت در زبان انگلیسی

  1. •    مدرک تافل با حداقل نمره 80 (آزمون مبتنی بر اینترنت)
  2. •    مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5
  3. •    مدرک CLBPT با حداقل نمره 7 در هر بخش
  4. •    گذراندن دوره زبان انگلیسی حداقل English10 (جهت صلاحیت در خواندن و نوشتن)

 

معرفی کلی کالج دولتی ونکوور

کالج دولتی ونکوور آموزش‌های خلاقانه و آگاهانه‌ای را در زمینه‌های مختلف حرفه‌ای از جمله هنرهای آشپزی، تجارت، طراحی، علوم بهداشتی، هتلداری، تجارت حمل و نقل و موسیقی ارائه می دهد. مدارک و گواهی‌هایی که این دانشگاه ارائه می‌دهد شامل مدارک کارشناسی، دیپلما، سرتیفیکیت کارآموزی می باشد.
برنامه های VCC با هدف اینکه فارغ‌التحصیلان بتوانند با موفقیت به بازار کار وارد شوند  طراحی شده اند و جالب است بدانید نرخ اشتغال فارغ التحصیلان کالج دولتی ونکوور 90 درصد می‌باشد. علاوه بر این ، VCC دارای اعتباری در سطح بین المللی است ودر هر سال 34 برنامه محبوب را به بیش از 1000 دانشجوی بین المللی ارائه می دهد. VCC همچنین یکی از اعضای Coastal Corridor Consortium است که برای بهبود سطح مشارکت و موفقیت در بین دانشجویان بومی در کانادا تلاش می کند.
دفتر آموزش بومی و دفتر اشتغال دولتی VCC  تضمین می کنند که اولویت اولیه‌ی ثبتنام در این کالج با دانشجویان بومی است که شرایط موردنیاز برای اخذ پذیرش این کالج را برآورده می‌سازند و همچنین فضاهای گردهمایی، پشتیبانی و مشاوره خدمات را به آنان ارائه می دهد.VCC
کالج دولتی ونکوور برای بیش از 50 سال خدمات دانشجویی متعددی که برای عموم آزاد است را برای محصلان فراهم کرده است. ازجمله این خدمات می‌توان به کافه تریا، رستوران های لذیذ،فروشگاه اتومبیل، مطب دندانپزشکی، استودیوی طراحی و سالن و اسپا اشاره کرد. چنین فروشگاه های خدماتی به دانشجویان این امکان را می دهند تا ضمن تحصیل در دانشگاه بتوانند از خدمات کم هزینه با کیفیت بالا، در مرکز شهر و شرق ونکوور برخوردار شوند.

 

مسکن و خوابگاه های کالج دولتی ونکوور کانادا

اقامتگاه کالج ونکوور برای اقامت دانشجویان، اتاق های خصوصی مجهز به امکانات کافی با حمام و آشپزخانه مشترک در نظر گرفته است که اجاره ماهیانه‌ی این اتاق ها 784 دلار است.
همچنین گزینه های دیگری برای اقامت دانشجویان در ونکوور موجود است مانند اقامتگاه های اجاره ای مبله،  اقامتگاه های بدون اثاثیه و آپارتمان های شخصی.

 

شهریه ی کالج دولتی ونکوور کانادا

شهریه دانشجویان بین المللی کالج ونکوورکانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال متغیر می‌باشد. اطز طرفی هر دانشجو در طول دوران تحصیل در کالج باید هزینه بیمه درمانی خود را نیز پرداخت نماید. همچنین مبلغ 1500 دلار قبل از ورود به کالج نیز از متقاضی اخذ می گردد.

 

حقایق کوتاه درباره کالج دولتی ونکوور

  • 93%از فارغ‌التحصیلان VCC از تحصیل در این کالج راضی هستند
  • 90٪ دانشجویان VCC بعد از فارغ التحصیلی استخدام می شوند
  • 63٪ دانشجویان VCC زن هستند
  • سالانه 375 دانشجوی بومی در VCC ثبت نام می کنند
  • متوسط  ظرفیت کلاس‌های VCC، 21نفر است
  • VCC هر سال 1100 دانشجو می‌پذیرد


تاریخچه کالج دولتی ونکوور

کالج دولتی ونکوور

چهار مؤسسه محلی در سال 1965 گرد هم آمده بودند تا آنچه را که امروزه با عنوان کالج دولتی ونکوور شناخته می شود تشکیل دهند. این چهار مؤسسه عبارت بودند از: مؤسسه حرفه ای ونکوور(Vancouver Vocational Institute)، مدرسه شبانه مدرسه ونکوور(Vancouver School Board's Night School Program)، دانشکده هنر ونکوور(Vancouver School of Art) و مرکز آموزش مستمر ارشد کینگ ادوارد(King Edward Senior Matriculation and Continuing Education Center). همه آنها با هم ادغام شده بودند و در ابتدا کالج شهر ونکوور نامیده می شدند.
 در ابتدا کلاس ها در مرکز کینگ ادوارد برگزار می شد. این دانشکده یک محوطه دانشگاهی را در محله لنگرا تأسیس کرده بود که در سال 1994 به یک کالج مستقل تبدیل شده بود. در سال 1974، پس از جدایی از هیئت مدیره مدرسه ونکوور، کالج شهر ونکوور به عنوان کالج دولتی ونکوور شناخته شد. سپس پردیس اصلی کالج از خیابان دوازدهم و خیابان اوک (مرکز کینگ ادوارد) به خیابان برادوی 1155 منتقل شد.

کالج دولتی ونکوور شامل سه دانشگاه است. پردیس اول در همیلتون (200 Block Dunsmuir) واقع شده است و  به عنوان پردیس دانشگاه مرکز شهر شناخته می شود. این پردیس توسط SkyTrain ونکوور قابل دسترسی است.
 پردیس دوم VCC درخیابان 1155 East Broadway واقع شده است و به عنوان پردس دانشگاه برادوی معروف است. این پردیس در مجموع 55 میلیون دلار هزینه داشته است. ساختمان اینجا هفت طبقه است و مساحت آن 12400 متر مربع است. در این پردیس برنامه های آموزش علوم بهداشتی کالج جامعه ونکوور برگزار می‌شود. همچنین سومین پردیس دانشگاه نیز در سال 2014 تاسیس شد. علاوه بر این سه پردیس، کالج دولتی ونکوور حدود 36 مرکز یادگیری و ارتباطات دارد.

کالج دولتی ونکوور هم برنامه های پاره وقت و هم تمام وقت دارد. برخی از برنامه هایی که در ونکوور ارائه می شود عبارتند از: ارتقاء علمی، طراحی، هتلدار ، موسیقی و رقص، انتقالی دانشگاه، تجارت، علوم بهداشتی، زبان و نوشتار، تجارت حمل و نقل، پخت و پز و هنرهای آشپزی، مو، زیبایی و آرایش، آموزش مربی، فناوری، کارآموزی، انگلیسی به عنوان زبان دوم، خدمات انسانی و خانوادگی، دانش آموزان دارای معلولیت و آموزش جوانان در معاملات.
کالج دولتی ونکوور کالج بزرگی است که دوره های آموزشی بعد از دوره دوم(postsecondary ) را در منطقه بریتیش کلمبیا با بودجه سالانه 105 میلیون دلار، ارائه می دهد.

 

وبسایت کالج دولتی ونکوور

پیشنهاد سردبیر زانکو