مقدمه ای بر خدمات کاریابی بین المللی

ما در موسسه آموزشی - مهاجرتی با خدمات گسترده خود ، از مرحله مشاوره تا فرود هواپیمایی در کشور های مقصد ، به دنبال تسهیل فرآیند جذب کارجویان در مشاغل پردرآمد بین المللی هستیم. یافتن بهترین پیشنهاد کار در خارج از کشور (job offer) با بالاترین دستمزد وظیفه ی ما در زانکو است . وظیفه ای که در انجام آن به بهترین شکل باعث تمایز این موسسه با دیگران است. پس از انجام مراحل کاریابی ، دریافت ویزا و مجوز کار در آن کشور (work permit) فرا میرسد ، پروسه ای که توسط وکیلان مورد اعتماد زانکو در کشور های توسعه یافته مثل آلمان با بالاترین دقت پیگیری خواهد شد.
برخی از رشته هایی که برای اقدام مناسب هستند.

  • رشته ی پرستاری در کشور های اروپایی مانند سوئد و آلمان
  • رشته های مربوط به آی تی در آلمان
  • رشته های فنی مانند آشپزی ، جوشکاری و.. در کانادا

جاب آفر یا پیشنهاد کاری

برای گرفتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری دو سناریو ی متفاوت وجود دارد . اول یک رزومه ی قوی و پربار کاری یا تحصیلی است که با توجه به آن مشاوران موسسه ی زانکو نسب به ارسال رزومه برای شرکت هایی که در کشور های مختلف قرارداد دارند اقدام میکنند هنگامی که از طرف شرکت هدف مورد قبول واقع شد ، نسبت به مراحل ویزای کاری آن اقدام میکنند . همچنین فرد مراجعه کننده خود میتواند اقدامات مربوط به ویزا را انجام دهد. سناریوی دوم این است که برای مهاجرت شخص نیاز به یک جاب آفر قوی از کشور مورد هدف دارد که ممکن است رزومه ی پرباری نیز نداشته باشد . زانکو برای این مورد نیز اقدام به گرفتن جاب آفر جهت تکمیل کردن پرونده ی شخص و بالا بردن احتمال قبولی ویزای شخص انجام میدهد.

ویزای نیروی متخصص کار | skill worker visa

قوانین کشور های مختلف در مورد انواع ویزاهای کاری با هم متفاوت است. بهترین مقصد برای افراد متخصص کشور های اروپایی هستند ، همچنین افرادی که موفق نشده اند از سیستم اکسپرس انتری کانادا استفاده کنند میتوانند برای ویزای نیروی کار متخصص استانی به کمک زانکو اقدام کنند. این نوع ویزا در اکثر نقاط دنیا به اقامت دائم یا گرفتن پاسپورت میتواند ختم شود. جهت مشاوره ی رایگان میتوانید با متخصصین زانکو تماس بگیرید.

ویزای اجازه کار | work permit visa

این ویزا معمولا در کشور های مختلف از جمله کانادا جزو ویزا های موقت است اما شخص در صورت نشان دادن پشتکار و انجام یک سری فرآیند های قانونی میتواند ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کند . همچنین بعد از دوران تحصیل بسیاری از کشور ها این امکان را فراهم کرده اند تا شخص بتواند ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کند ، در برخی از کشور ها نیز ویزای همراه اجازه ی کار در کشور مقصد را دارد و میتواند بعد از انجام مراحلی ، این ویزا را به ویزای دائم تبدیل نماید. در قسمت مهاجرت در مورد این مطالب بیشتر توضیح داده شده است.

برای گرفتن ویزای کار موقت چه کارهایی باید انجام شود؟

در هنگام گرفتن این ویزا باید مدارکی دال بر این که شخصی که اقدام به کار در کشور دیگر کرده است بعد از اتمام کار به کشور خود بازمیگردد مواردی از قبیل وابستگی های عاطفی و مالی. 

آیا داشتن مدرک زبان برای گرفتن ویزای کار و جاب آفر موثر است؟

بله ، این موضوع بسیار واضح است که در محیطی که شما قرار است کار کنید باید بتوانید به زبان انگلیسی یا به زبان مادری کشور مقصد تا یک حد مشخص صحبت کنید . این موضوع با مدارک آیلتس جنرال و یا تافل به افسر مربوطه و به کارفرمای مربوطه ثابت میشود مگر در موارد خاص که شما قرار است برای یک شرکت ایرانی در خارج کار کنید که این باز در قوانین هر کشور متفاوت است . بهتر است برای روشن تر شدن این موضوع برای شما با مشاورین زانکو تماس بگیرید.

ثبت شرکت آیا میتواند برای من ویزای کار را به ارمغان بیاورد؟

در کشور های جهان قوانین مختلفی در این مورد وجود دارد اما یکی از راه هایی که ایرانیان برای گرفتن اقامت خود انجام میدهند ثبت شرکت در کشور هایی مثل امارات متحده ی عربی است . شما باید با فردی که ملیت اماراتی دارد برای ثبت یک شرکت شریک شوید ، همچنین یکی دیگر از کشور هایی که میتوانید در آن ویزای موقت بگیرید کشور آذربایجان است که خود دروازه ای را برای گرفتن ویزا شنگن باز میکند . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

;hvdfhfd fdk hglggd

از لحاظ مالی کار در کشور دیگر چقدر میتواند برای من مفید باشد؟

همانطور که در گذشته از نیروی کار پایه مثل کارگر ها تا کارآفرین های زیادی به ژاپن سفر کردند و بعد از بارگشت زندگی مالی خوبی را برای خود فراهم کرده اند یا درآنجا ماندگار شده اند ، برای کشور هایی نظیر آلمان ، انگلستان ، امارات ، کانادا و.. نیز به همین صورت است. حداقل حقوق ایران 1.7 میلیون تومان بوده و به سختی میتوان این حداقل حقوق را با خرج خود تطبیق داد اما در کشوری مثل کانادا با پایین ترین میزان حقوق میتوانید باز هم حدود 10-15 درصد حقوق خود را پس انداز کنید . حداقل حقوق ساعتی درکانادا حدود 10 دلار است. با پولی که پس انداز میکنید میتوانید کسب و کاری کوچک راه انداخته ، در بازار سرمایه مثل سهام سرمایه گذاری کرده و بسیاری دیگر از مواردی که منجر به ثروتمند شدن شما خواهد شد.

چگونه میتوانم شخصا اقدام به گرفتن جاب آفر کنم؟

با استفاده از شبکه های اجتماعی و سایت های کاریابی مثل Linkedin | لینکدین یا Indeed | ایندید . البته باید رزومه ی بسیار قوی و زبان خوبی داشته باشید تا بتوانید مصاحبه ی راه دور از طریق اسکایپ انجام دهید.

چه مدارک جانبی برای گرفتن ویزای کار لازم است؟

در بسیاری از موارد ، گواهی عدم سوءپیشینه و انگشت نگاری ، مدارک مربوط به بیمه ی تامین اجتماعی یا نامه ای که کارکردن شما را در آنجا اثبات کند ، اگر مدرک تخصصی ای دارید ( برای گرفتن مدارک حرفه ای بین المللی نیز میتوانید از زانکو کمک بگیرید) ، انجام دادن آزمون مدیکال و پزشکی در بسیاری از کشور ها ، مدارکی دال بر ترک خاک کشور مقصد بعد از اتمام ویزای کار موقت ، مدارک پناهندگی ( اگر به روش پناهندگی اقدام کرده اید که زانکو این روش را انجام نمیدهد) ، اگر در خاک همان کشور تحصیل کرده اید مدارک دال بر فارق التحصیلی ، اگر همراه فرد دیگری وارد خاک کشور مقصد شده اید باید مدارک مربوط به ویزای همراه را نشان دهید ، در برخی کشور ها مانند انگلیس باید تمکن مالی خود یا ساپورتر را نشان دهید که اگر نتوانستید کار پیدا کنید یا اخراج شده اید و ماندید از پس هزینه ها بر می آیید و دیگر مدارک مربوطه که به نفر با نفر و کشور با کشور متفاوت هستند . برای مشاوره ی رایگان با زانکو تماس بگیرید.

(فرم ، پادکست ، ویدیو)