هر ساله افراد بی شماری از سراسر جهان، تصمیم به مهاجرت و گرفتن ویزا و اقامت در کشورهای دیگر دارند. امروزه، شرایط پذیرش مهاجرت در کشورهای مختلف، به مراتب سخت تر و پیچیده تر شده است و نیازمند اطلاعات به روز و آگاهی دقیق از قوانین مهاجرتی کشور مقصد می باشد بنابراین اکثر متقاضیان بنابر دلایلی همچون نداشتن زمان کافی برای یادگیری مسیرها و اقدامات لازم مهاجرتی ، نداشتن اطلاعات مهاجرتی به روز مربوط به کشور مقصد ،عدم آگاهی از خطاها و مشکلات فنی و قانونی موجود در مسیر صدور ویزا، عدم آگاهی از نحوه ارسال هزینه ها و عوارض دولتی و … ،اشتباه در ارجاع پرونده خود به سازمان ها و مراکز مربوطه در کشور مبدأ یا مقصد، عدم تکمیل تمام مدارک مورد نیاز برای پیشرفت پرونده و...ترجیح می­دهند که در این مسیراز مشاوره وکلای کار بلد و رسمی مهاجرت بهره بگیرند.

به همین منظور موسسه زانکو در تلاش است تا این اطلاعات و خدمات را به طور احسنت به شما عزیزان ارائه دهد. از جمله خدماتی که موسسه زانکو علاوه بر خدمات اصلی خود انجام میدهد شامل خدماتی همچون ، ثبت شرکت در خارج از کشور، ترجمه رسمی مدارک در کمترین زمان ،پیکاپ ویزا ،اخذ گزارش افسر پرونده ی ویزای کانادا،آفیسر نوت، اردوهای تابستانی کودکان و.... میباشد. در ادامه توضیحاتی درباره ی تعدادی از خدمات موسسه زانکو را میتوانید مطالعه فرمائید. همچنین میتوانید با موسسه زانکو تماس گرفته و از مشاوره رایگان این موسسه بهره مند شوید.

مهاجرت به کانادا

نوت آفیسر (officer note ) چیست؟


نوت آفیسر متن کامل اطلاعات وارد شده توسط متقاضی ویزا در سایت اداره مهاجرت کانادا می باشد که می تواند توسط وکیل متقاضی بعد از دریافت نامه ریجکتی کانادا درخواست شود.همچنین چهارنفر از اعضای خانواده میتوانند از طریق یک نامه درخواست نوت کنند.اعتبار این نامه یکسال است و فراموش نکنید که درخواست حتما باید با خودکار آبی امضا و برای سفارت ارسال شود.

ویژگی های نوت آفیسر چیست؟

نوت آفیسر پس از دریافت نامه درخواستی متقاضی از سوی اداره مهاجرت ، برای او ارسال خواهد شد این نامه بسته به تعداد موجود در پرونده می تواند تا بیش از یکصد صفحه حجم داشته باشد. این نوت تمام اطلاعات اپلیکیشن،اطلاعات وارد شده در فرم ها و پاسخ های شما به سوالات مطروحه را در برداشته و در انتها نظر حقوقی و قانونی افیسر را شامل خواهد شد. افیسر پرونده طی چندین خط دلیل ریجکتی ویزای کانادا را برای شما شرح کرده و مشکلات پرونده را خواهد گفت سپس این نامه برای شما ارسال خواهد شد.

مهم ترین ویژگی نوت آفیسر این است که شما را از نقص های پرونده و البته روند تصمیم آفیسر آگاه میکند. در نتیجه هنگامی که شما و یا وکیل قانونی تان برای ویزای کانادا درخواست بدهید تقریبا از ذهنیت افیسر آگاه و تا حد زیادی دستش برای حل مشکلات موجود در پرونده باز است.

کاربرد های درخواست نوت آفیسر :

 • اطلاع از دلایل ریجکتی ویزاهای مختلف کانادا
 • اطلاع از وضعیت روند پیشرفت ویزاهای موقت
 • اطلاع از روند پیشرفت پرونده های مهاجرتی و اسپانسرشیپ
 • اطلاع ازتاخیر در اعلام نتیجه و یا صدور ویزا
 • اطلاع از وضعیت ریجکتی
 • و........

نحوه درخواست و سفارش نوت چگونه است ؟

برای مدیریت پرونده متقاضیان مهاجرت و ورود به کانادا سیستم نرم افزاری در نظر گرفته شده که به آن سیستم GCMS یا (Global Case Management System) میگویند. برای سفارش نوت کانادا و اقدام برای آن باید از طریق یک شهروند کانادا و یا مقیم دائم کانادا که در آن کشور حضور دارد صورت پذیرد.موسسه زانکو با کمک وکلای مجرب در زمینه اخذ ویزای کانادا و با سالها تجربه در پروژه های رفع ریجکتی ویزای کانادا به شما برای تکمیل فرم مربوطه ، دریافت نوت آفیسر و اقدام مجدد یاری خواهد رساند.

دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی قانونی است که به مردم امکان دسترسی به اسناد دولت کانادا را می دهد. اگر قصد دسترسی به آن اسناد را دارید ، باید درخواست ATIP را قرار دهید. البته دولت همه چیز را با همه در میان نمی گذارد. 

چه کسی می تواند درخواست ATIP را انجام دهد؟
افراد زیر میتوانند یک درخواست ATIP ارائه دهند:

شهروندان کانادایی
ساکنان دائم کانادا
افرادی که هم اکنون در کانادا هستند
شرکت هایی که در کانادا وجود دارند
اگر در هیچ یک از گروه های قبلی قرار نگرفتید ،میتوانید با یک موسسه مهجارتی قرارداد ببندید  تا از طرف شما درخواست کند. با این حال ، شما باید فرم رضایت را پر کنید. به عنوان مثال ، IRCC برای درخواستهای مرتبط با مهاجرت فرم رضایت بی نظیری دارد. 

آفیسر نوت چیست

ضبط GCMS چیست؟

GCMS مخفف سیستم مدیریت پرونده جهانی است. و یک سیستم IT است که افسران IRCC از آن برای ذخیره و مدیریت پرونده های برنامه مهاجرت استفاده می کنند. در نتیجه ، یک پرونده GCMS درباره اطلاعات ذخیره شده تحت درخواست مهاجرت یا ویزا اعمال می شود.

یادداشت های الکترونیکی افسر مهاجرت چیست؟

افسران نظر خود را در مورد برنامه های کاربردی در GCMS وارد می کنند. اگر یک ضبط GCMS را باز کنید ، چندین صفحه از اطلاعات مربوط به برنامه را پیدا خواهید کرد. یادداشت های افسر معمولاً در یک لیست طولانی از اطلاعات ، یکی دو پاراگراف دارند. . یادداشتهای الکترونیکی افسر عموماً بخش اصلی آن هستند.

چگونه می توان یادداشت های الکترونیکی افسر مهاجرت را دریافت کرد؟

برای دیدن یادداشت های افسر ، معمولاً باید یک درخواست ATIP تهیه کنید و سوابق GCMS را بخوانید ، که شامل یادداشت های الکترونیکی افسر نیز می باشد.

آیا درخواست نکات GCMS بی خطر است؟

بله ، این 100٪ ایمن ، قانونی و یک راه مطمئن برای بدست آوردن اطلاعات است. به موجب قانون تصریح شده است که هر دستور GCMS باید بدون محدودیت و بدون تأثیر منفی بر وضعیت متقاضی بدون مجوز پردازش شود. این بدان معناست که هر متقاضی می تواند یادداشت های GCMS را هر بار که نیاز داشته باشد سفارش دهد. در حقیقت ، این امن ترین و آسان ترین راه برای پیگیری وضعیت مهاجرت یا درخواست ویزای شماست و همچنین به شما کمک می کند تا برای مصاحبه آماده شوید یا مدارک لازم را برای مرحله پردازش آینده آماده کنید.

ریجکتی کانادا

آیا ثبت یادداشتهای GCMS پردازش پرونده را به تأخیر می اندازد؟

نه ، تأثیر منفی بر زمان پردازش برنامه شما نخواهد گذاشت. در حقیقت ، از طریق یادداشت های GCMS در پرونده ویزا خود ، می توانید برای کمک به سرعت بخشیدن به روند درخواست خود مانند ارسال اسناد اضافی و یا قرار دادن ایمیلی که توسط CIC ارسال شده است ، اقدامات موثری را انجام دهید.

چقدر طول می کشد تا یادداشت های GCMS را بگیرید؟

برای درخواست های ارائه شده تحت قانون دسترسی به اطلاعات ، شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ، شما 30 روز فرصت دارد تا به یک درخواست رسمی برای یادداشت های GCMS پاسخ دهید. با این حال ،  این موارد ممکن است به طور متوسط ​​40 روز افزایش یابد.

بهترین زمان برای سفارش GCMS چیست؟

بهتر است 2-3 هفته پس از ارائه مدارك ITA در مورد GCMS ، اقدام کنید.

 

 

اردوی دانش اموزی کانادا

اردوهای تابستانی کودکان

یکی دیگر از خدماتی که زانکو انجام میدهد خدمات اردو های تابستانی برای کودکان است که در ادامه توضیحاتی در مورد شرایط این اردو ها را میتوانید مطالعه کنید.

یک مژده برای خانواده هایی که نمیدانند فرزندان خود تعطیلات تابستانیشان را چگونه بگزرانند داریم . شما میتوانید پسران و دختران  6  تا 17  ساله ی خود را به اردوهای تابستانی کانادا ، سوئیس و....  بفرستید تا تجربیات و  مهارت ها بسیاری کسب کنند. این اردو ها مملو از فعالیت های سرگرم کننده، خلاق و آموزشی است که اجازه می دهد تا فرزندان شما زمان خود را برای تجربه جدید صرف کنند. بعضی از این فعالیت ها شامل کوهنوردی، قایقرانی، آموزش کامپیوتر و فناوری  و رقص می باشد. 

بچه های هرگروه سنی در گروه های کوچک باهم کار میکنند تا در زمینه های مختلف اعتماد به نفسشان بالا برود. آن ها در کنار کلاس ها با موسیقی ، تئاتر ،و بازی کردن نقش های مختلف تشویق میشوند تا سطح مکالمات شفاهی خود را توسعه دهند.

فرزندان شما همچنین میتوانند در کنار درس و آموزش زبان فعالیت های تفریحی همچون فعالیت های ورزشی ( فوتبال ،والیبال ، بسکتبال ، تیراندازی با کمان ، آمادگی جسمانی پارکور ، صخره نوردی داخل سالن ، فعالیت های شاد و بازی ) ، هنرهای نمایشی ( حرکات موزون باله ،آواز و تئاتر ،مهارت های سیرک ، hip hop ) کلاس های نقاشی و آشپزی ،قایقرانی ،گشت ها و بازدید های متعدد فرهنگی و..... را نیز تجربه کنند.

هزینه ی شرکت در اردو ها :

 • اردوی دو هفته ای زبان و تفریحی تقریبا بین 3000 تا 4000 یورو + نرخ پرواز
 • اردوی زبان و آکادمی تنیس (یک هفته زبان+یک هفته تنیس) تقریبا بین 4000 تا 5000 یورو + نرخ پرواز
 • بابت هر هفته بیشتر بصورت پیوسته و پیش از اردوی دو هفته ای تقریبا بین 1000 تا 1500 یور به نرخ های بالا افزوده می شود.

این نرخ ها چه چیز هایی را شامل میشود :

 • همراهی یک نفر ناضر و پشتیبان دهنده از فرودگاه امام خمینی تا مدرسه و از مدرسه تا فرودگاه امام خمینی با کل گروه
 • ترانسفر فرودگاهی از ژنو به مدرسه و برگشت
 • کلاس ها و اقامت فول برد در مدرسه بر اساس اردوی انتخابی
 • دوروز سفر + مکان های تفریحی
 • بیمه بین اللملی مسافرتی و بیمه ویژه حوادث در اردو
 • در اختیار بودن یک کارشناس فارسی زبان

شما عزیزان همچنین می توانید جهت هزینه ها و شرایط دقیق تر با موسسه زانکو تماس حاصل فرمائید.

اردوی تابستانی کانادا و سویس

مدارک لازم برای ثبت نام و اخذ ویزا :

 • تکمیل و امضای فرم ثبت نام
 • پرداخت 50% مبلغ یورویی و 100% مبلغ ریالی
 • امضای فرم ویزا و VFS
 • پاسپورت 
 • دو قطعه عکس جدید 6*4 با زمینه سفید
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و ترجمه گواهی تحصیلی برای دانش آموزان
 • گواهی تمکن مالی والدین به زبان انگلیسی
 • صورت گردش حساب سه ماهه بانکی والدین به زبان انگلیسی
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی والدین
 • اصل و ترجمه سند ملکی
 • اصل و ترجمه رضایت نامه محضری هر دوی والدین برای سفر فرزندشان
 • ضمات نامه بانکی به مبلغ 100 میلیون  تومان

جهت کسب اطلاعات بیشتر همچنین می توانید با موسسسه زانکو تماس حاصل فرمائید.

 

 

پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزا چیست؟

می‌توان بدون شک گفت که پیکاپ ویزا یکی از مهمترین پروسه‌های مهاجرت است. اگر بخواهیم به زبان ساده پیکاپ ویزا را تعریف کنیم اینطوری میتوان گفت: اگر مصاحبه مهاجرتی شما مورد قبول قرار بگیرد شما باید به کشوری که در آن‌ انگشت نگاری کرده‌اید دوباره برای اخذ ویزا مراجعه کنید. در کشور هایی مثل کانادا ، آمریکا  و انگلیس که در ایران کنسول گری و سفارت ندارند شما باید به یکی از کشور های همسایه مراجعه کرده و انگشت نگاری ،مصاحبه و دیگر مراحل را طی نمایید شما برای این کار دو راه دارید :

 1. میتوانید حضوری مراجعه کنید و دوباره برای بلیط ، هتل و.... هزینه کنید.
 2. میتوانید با یک موسسه مهاجرتی قرار داد بسته و با یک دهم هزینه پاسپورت شما را به کشور همسایه برده و ویزا را داخل آن بزنیم. به این عمل " پیکاپ ویزا " میگویند. 

اهمیت پیکاپ ویزا چیست؟

وقتی شما از پیکاپ ویزا استفاده می‌کنید زمان زیادی را برای خودتان می خرید و و همچنین هزینه ها را برای خودتان خیلی کم می کنید که این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه‌های شما می شود شما می توانید فقط با مقدار کمی پول که به حساب موسسه مهاجرتی می‌ریزید  بدون این که حتی از صندلی خود بلند شوید ویزای خود را بدون هیچ دردسری دریافت کنید و به راحتی با ویزای خود به کانادا سفر کنید.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت

اگر ویزایتان از نوع مهاجرتی باشد، مدارک شما شامل این موارد است:
•    پرینت ایمیل تایید سفارت
•    پاسپورت(حواس‌تان به اعتبار پاسپورت‌تان باشد)،
•    تکمیلی صفحه آخر ایمیل که شامل مشخصاتی چون نام، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و ویژگی‌های ظاهری همچون قد، وزن و رنگ چشم است.
•    دو قطعه عکس 5×7 که مهر عکاسی روی یکی از آن‌ها درج شده باشد.
•    فرم وکالت نامه
در صورتی که ویزای شما از نوع غیر مهاجرتی باشد، علاوه بر پرینت ایمیل تایید سفارت و پاسپورت و فرم وکالت، رسید انگشت نگاری از مرکز وک (VAC) را نیز لازم خواهید داشت.

پیکاپ ویزا

برای چه کشور هایی می توان پیکاپ ویزا گرفت؟

هم اکنون کشور هایی در ایران هستند که سفارتخانه و کنسول گری فعال ندارند . که در بین این کشور ها می توان به کانادا ، آمریکا و انگلیس اشاره کرد.  بنابراین شما برای گرقتن ویزا ، انگشت نگاری و مابقی مراحل باید به کشور های همسایه مراجعه کنید. و یا همانطور که در بالا گفته شد اگر شرایط و موقعیت سفر را ندارید میتوانید از طریق نماینده قانونی خود جهت تمام این امور اقدام فرمائید .

تفاوت پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت چیست؟

در واقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد و این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مربوطه، به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، امکان یا تمایل سفر به کشور مربوطه را ندارند. در این مواقع متقاضی می‌تواند با انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد و ارائه پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود به ایشان، در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی نماید. کارگزار شما بدون هیچ منع قانونی، با ارسال پاسپورت و مدارک به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شما را انجام داده و پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. به این فرایند ارسال پاسپورت،الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح “پیکاپ پاسپورت” گفته می شود.

هزینه پیکاپ ویزا چقدر است؟

هزینه پیکاپ ویزا توسط موسسه زانکو حدود 300 هزار تومان می ‌باشد. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس حاصل فرمائید.