مقدمه ای بر خدمات تحصیلی بین المللی

امروزه بسیاری از افراد به دنبال اخذ پذیرش و گرفتن ویزای تحصیلی کشور های پیشرفته ای همچون کانادا و آمریکا هستند . دانشجویان مشتاق تحصیل در دانشگاه های معتبر اولین دسته از این افراد هستند.، کسانی که با توجه به رفاه بالا و شرایط نسبتا آسان مهاجرتی به اخذ اقامت دائم در این کشور ها می اندیشند.
والدین آینده نگر دومین گروه متقاضیان خدمات تحصیلی شرکت زانکو هستند. کسانی که با توجه به شرایط مناسب پذیرش دانش آموزی نسبت به دانشجویی ، فرصت تحصیل در بهترین سیستم های آموزشی جهان را برای فرزندانشان فراهم میکنند.
 طبق قوانین برخی از کشور ها حداقل یکی از والدین اجازه ی همراهی کودکان را به صورت ویزای همراه دارند ،  همچنین دانشجویان درخواست ثبت نام در دوره ها و کالج های فنی و حرفه ای را دارند ، دوره های کوتاه مدت متنوع در زمینه های مختلف که فرصت کارورزی در کانادا ، آمریکا ، استرالیا ، اروپا و دیگر کشور های توسعه یافته راه به ارمغان می آورند.
متخصصان و مشاورین موسسه آموزشی - مهاجرتی زانکو در تمامی مراحل مشاوره ، اخذ پذیرش و اخذ ویزا ، همراه متقضیان عزیز خواهند بود تا در کمترین زمین و با هدف حداقل هزینه ، مسیر موفقیت را با هم بپردازیم. دانشجویان نیز میتوانند برای پارتنر قانونی یا همسر خود اقدام به اخذ ویزای همراه با قابلیت کار نمایند. 

فرم تماس و شماره تماس راه های ارتباطی شما برای ارتباط با کارشناسان ما و مشاوره رایگان هستند.

تلفن تماس : 

+982122226480

واتس اپ :

+989128488753

ایمیل :

[email protected]

فرم تماس:

روی لینک زیر کلیک کرده یا ایفریم پایین را تکمیل کنید.

http://Zanco.ir/contact

 

ویزای تحصیلی

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی

گرفتن ویزای تحصیلی علاوه بر گرفتن پذیرش شرایط دیگری نیز دارد که در این بند به تمامی این موارد میپردازیم . برای گرفتن ویزا قوانین تقریبا مشترکی وجود دارد که به آنها میپردازیم.

گواهی تمکن مالی

این گواهی میتواند گواهی یک روزه ، سه ماهه یا شش ماهه حساب شما باشد . شما میتوانید با مراجعه به بانک خود و تقاضای هر یک از این گواهی ها ، نسبت به اخذ آنها اقدام کنید فقط این موضوع را در نظر بگیرید که باید پولی که در حساب میگذارید حداقل 24 ساعت در حساب شما باشد یا اگر بدون توجه به این موضوع به بانک مراجعه کنید، کارمند بانک میتواند تا 24 ساعت قبل گواهی تمکن حساب شما را بگیرد. این گواهی به صورت انگلیسی صادرشده و به صورت ارزی با نرخ معین شده ی بانک مرکزی ( چه بهتر!) صادر میشود. این گواهی حدود یک ماه اعتبار دارد. تمکنی که شما ارائه میدهید بسته به پرونده ی شما متفاوت است که کارشناسان موسسه آموزشی مهاجرتی این موضوع را به شما اطلاع میدهند.

گردش انگلیسی حساب

برخی از کشور ها به همراه نامه ی تمکن گردش انگلیسی حساب را نیز از دانشجو میخواهند ، اما بهتر است کنار گواهی تمکن گردش حساب حقوق خود و حسابی که تمکن را ارائه میدهید در پرونده ی شما وجود داشته باشد البته این موارد کلی است . جهت مشاوره و جزئی تر شدن در مورد پرونده ی شما با کارشناسان زانکو تماس بگیرید.

گرفتن ویزای تحصیلی با زانکو

انگشت نگاری و مصاحبه حضوری در سفارت

در این مورد قوانین کشور ها با هم تفاوت هایی دارند ، کشور هایی هستند که سفارت هایشان در ایران نیست ، یا بخش کنسولی سفارت آنها از ایران جمع شده اند. در صورتی که در قانون به انگشت نگاری یا چهره نگاری نیاز داشته باشند باید به یکی از کشور های همسایه مانند ترکیه ، آذربایجان ، ارمنستان یا امارات متحده عربی مراجعه کنید . از جمله این کشور ها میتوان به کانادا اشاره کرد. 

برخی از کشور ها مانند آمریکا مصاحبه ی حضوری دارند و شما برای مصاحبه ی حضوری باید به یکی از کشور های همسایه مراجعه کنید . برخی دیگر از کشور ها مانند بلژیک تمام امور شما را در ایران انجام میدهند و نیازی به رفتن به کشور های همسایه نیست. برای حالت اول و دوم که نیاز است شما به کشور دیگری بروید اگر پرونده ی شما مورد قبول واقع شد باید دوباره به آن کشور برگشته و ویزای صادر شده را در پاسپورت خود بزنید یا اینکه با یک موسسه یا وکیل قرارداد ببندید تا پاسپورت شما را به کشور همسایه برده و ویزا را به وکالت از شما در پاسپورتتان بزند به این کار پیکاپ ویزا میگویند که هزینه ی تمام شده ی آن حدود یک دهم سفر شما به آن کشور است.

پذیرش از دانشگاه یا کالج مربوطه

همانطور که بدیهی است ، اولین مدرکی که  شما برای گرفتن ویزای تحصیلی نیاز دارید نامه ی قبولی از دانشگاه مربوطه است . دانشگاه های طرف قرارداد ما ، نامه ها را به نحوی مینویسند که ما به آنها گفته باشیم . اما دیگر دانشگاه ها همان نامه ی پیش فرض خود را برای شما میفرستند . درصورتی که ضعفی از نظر مالی یا از نظر قانع شدن افسر پرونده برای برگشت در پرونده ی شما باشد نامه ی دانشگاه میتواند این ضعف را پوشش دهد. اگر شرایط داشتن بورسیه را داشته باشید یا قبل از گرفتن ویزا هزینه ی دانشگاه را پرداخت کرده اید آن را در پرونده ی شما قرار میدهیم.

گواهی عدم سوء پیشینه

این گواهی حدود 3 هفته طول میکشد و برای گرفتن آن به پلیس +10 باید مراجعه کنید . هزینه ی آن برای یک زوج زیر صد هزار تومان است.

گرفتن ریکام یا توصیه نامه از استاد های دانشگاه محل تحصیل

اگر برای کالج اقدام کنید این کار نیاز نیست اما برای پذیرش در دانشگاه ، گرفتن توصیه نامه از اساتید ضروری است . 

مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان

مدرک زبان یکی دیگر از موارد مهمی است که باید برای گرفتن پذیرش دانشگاه های خوب داشته باشید ، البته برخی دانشگاه ها نیز امکان دادن هزینه و گذراندن پیشنیاز در آن دانشگاه را فراهم کرده اند اما به طور معمول مدرک زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی نیاز است. نمره ی مدرک زبان بسیار به تصمیم دانشگاه ها بستگی دارد به صورتی که برای آیلتس برخی دانشگاه ها نمره ی 5 را قبول میکنند اما برخی دانشگاه ها از 7.5 به بالا پذیرش میکنند اما به صورت میانگین نمره ی شما برای دانشگاه های انگلیسی زبان در آیلتس 6.5 و در تافل 95 میباشد. اگر دانشگاه های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و.. مد نظر شما است میتوانید با مشاوران زانکو تماس بگیرید.

ریز نمرات ، کارنامه ، مدرک و تاییدیه ی تحصیلی

برای گرفتن این موارد شما باید به دفاتر پیشخوان دولت ، وزارت آموزش پرورش و دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنید . یکی از وقت گیر ترین مراحل تکمیل کردن مدارک شما همین مرحله است پیشنهاد میشود در صورتی که خودتان میخواهید اقدام کنید یا به یک وکیل بسپارید در اولین فرصت این مرحله را انجام دهید.

استادی پلن و کاور لتر و مدارک مربوطه

این بخش مهم ترین بخشی است که افسر پرونده به آن نگاه میکند و به عبارتی استخوان بندی پرونده ی شماست . در استادی پلن و کاور لتر ، باید وابستگی های شما به ایران و دلایل برگشتتان بیان شود . در صورت نیاز این مدارک باید ضمیمه پرونده شوند . باید سابقه ی تحصیلی شما در گذشته نکات مثبتتان در تحصیل ، قصد شما برای ادامه تحصیل در خاک کشور مقصد ، چرایی انتخاب نکردن کشور خودتان برای تحصیل ، مدارک مربوط به توانایی مالی در دوران تحصیل و.. به همراه مستندات ضمیمه ی پرونده شود و به صورت خلاصه و روان برای افسر پرونده شرح داده شوند . این بخش مهم ترین بخش از پرونده ی شماست و باید یک داستان سرایی خوب داشته باشد . بسیاری از افراد که پرونده ی آنها رد میشود برای این است که وکیل آنها یا خودشان توانایی نوشتن یک استادی پلن خوب را ندارند . برای مشاوره ی بیشتر میتوانید با زانکو تماس بگیرید.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک بستگی به کشور مقصد دارد در مورد کانادا تنها مهر مترجم در اکثر موارد کافی است و نیازی به مهر دادگستری ، مهر وزارت علوم و مهر وزارت امور خارجه ندارند ، اما کشور های اروپایی اغلب اینگونه نیستند. درصورتی که نیاز به مترجم و مشاوره دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی

دانشگاه و کالج ، برای کدام اقدام کنم؟ چه تفاوت هایی با هم دارند؟

کالج ها خیلی در ایران شناخته شده نیستند اما در بسیاری از کشور های پیشرفته کالج ها برای افرادی است که میخواهند به سرعت وارد بازار کار شوند و در یک موضوع خاص میخواهند دانش بالایی داشته باشند اما در مقابل بیشتر دانشگاه ها برای کسانی قابل توجه است که میخواهند کار های علمی یا تحقیقاتی بکنند . 

انواع دوره های کالج

کالج ها از مناظر مختلف تقسیم بندی میشوند .

انواع دوره های کالج از نظر داشتن دوره ی co-op و نداشتن آن

دوره های co-op دوره های دارای کارآموزی با حقوق هستند که دانشجو این فرصت را پیدا میکند که در زمان تحصیل خود وارد بازار کار شود و پس از پایان دوره نیز میتواند در آنجا مشغول به کار شود ، این دوره ها فرصت مناسبی است برای آنهایی که میخواهند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار و سپس اقامت دائم تبدیل کنند.

انواع دوره های کالج از نظر زمانی

دوره های کالج از یک ترم شروع شده و به دوره های سه ساله میرسد ، بهتر است برای کشور هایی مثل کانادا دوره های بالای یک سال برای تحصیل انتخاب شوند.

انواع کالج از نظر جایگاه بعد از تحصیل

کالج هایی هستند که دوره های آنها در حد دوره های فوق دیپلم و دیپلم افتخاری و قبل از لیسانس هست اما برخی از کالج ها برای دوره های بعد از فارق التحصیلی هستند که نیازمند داشتن حداقل مدرک لیسانس هستند.

انواع دوره های کالج از نظر دوره

دوره های کالج به نام های Diploma , Certificate , Honor degree و.. تقسیم میشود که از لحاظ ماهیت و اعتبار و فیلد های در بر گیرنده با هم متفاوت هستند.

اعتبار دانشگاه برای گرفتن ویزا بالاتر است یا کالج؟

دانشگاه ها چون حداقل دوره های دو ساله دارند و تمکنی که برای آنها ارائه میدهید تمکن بیشتری است شانس گرفتن ویزا برای شما بالاتر است اگر میخواهید دوره های حرفه ای را در کالج بگذرانید باید دوره های طولانی مدت را انتخاب کرده تا افسر مهاجرت را متقاعد کنید البته باز بستگی به پرونده ی شما این مطلب میتوانید تغییر کند.

ویزای کالج و دانشجو

سوالات متداول مربوط به مهاجرت تحصیلی

چگونه پس از اتمام تحصیل در کشور مقصد بمانم؟

برای این کار شما میتوانید قبل از تمام شدن ویزای تحصیلی اقدام به گرفتن ویزای کار کنید و در این مدت تلاش کنید تا ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. همچنین میتوانید ادعای پناهندگی کنید که از نظر ما به دردسر در کمپ ماندن نمی ارزد.

در زمان تحصیل آیا همسر من یا پدر و مادر من میتوانند من را همراهی کنند ؟

در هر کدام از کشور ها این قانون متفاوت است اما در مورد کانادا برای محصلین یکی از والدین و برای دانشجویان همسر میتواند برای ویزای باز کار یا open work permit اقدام کند . در مورد امارات والدین هر ساله میتوانند برای بازدید فرزندانشان ویزای بلند مدت بگیرند یا در برخی کشور ها ویزای توریستی مولتی یا سینگل صادر میشود. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انگشت نگاری چقدر اعتبار دارد؟

انگشت نگاری در دفاتر vac 10 سال اعتبار دارد و برای گرفتن ویزای مجدد نیاز به انگشت نگاری نیست.

پیکاپ ویزا چقدر برای من هزینه دارد؟

حدود سی صد هزار تومان.

بهترین راه مهاجرت برای اروپا چه روشی است ؟

به جز آلمان ، روش تحصیلی بعد از روش کاری توصیه میشود.

بهترین راه مهاجرت به استرالیا، کانادا و آمریکا تحصیل است؟

بله

موسسه ی زانکو چقدر حق الوکاله و در چند مرحله دریافت میکند؟

حق الوکاله ی شما کاملا به پرونده ی شما بستگی دارد و باید برای مشاوره ی رایگان به دفتر مراجعه کنید . قرار در دو نسخه ایرانی و انگلیسی با همکاران ما در کشور مقصد بسته شده و در سه مرحله دریافت میشود.

در صورت داشتن سوال های بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید. 

پادکست سوالات تحصیلی :

پادکست اخذ ویزا و پذیرش زانکو - ۵ دقیقه

مطلب تحصیل در کانادا:

تحصیل در کانادا